Termokamera pro detekci plynů na drony – Workswell GIS-320

Infračervené kamery mohou být za určitých okolností velmi vhodným prostředkem pro detekci úniků plynů a přítomnosti plynů v ovzduší. Mohou být také nápomocné při pokusech o zlepšení šetrnosti k životnímu prostředí. Termokamery mohou sloužit jak k detekci skleníkových plynů v ovzduší, tak také k detekci úniků plynů nebezpečných pro životní prostředí či ohrožujících lidské zdraví.

Některé plyny, které se používají v průmyslu, značně poškozují životní prostředí a je tedy velice důležité eliminovat jejich nekontrolovaný únik. Tyto úniky navíc společnosti stojí nemalé částky.

„Klasické“ metody detekce plynů vyžadují blízký kontakt sondy s plynem s využitím senzorové technologie. Omezení těchto metod spočívá především v časové náročnosti a riziku nedetekování některých typů plynů, čí přílišnou selektivitu (plyn uniká do jiných míst, než jde je umístěno čidlo).

gis-320
gis2_communication

Společnost Workswell s.r.o. nabízí pro detekci plynů speciálně konstruovanou infračervenou kameru, které je schopná vizualizovat plyn na principu infračervené termografie. Termokamera poskytuje úplný obraz naskenované oblasti, přičemž netěsnosti zapříčiňující únik plynu a plyn samotný, se v obraze projeví jako změny v intenzitě detekovaného záření.

Termokamera Workswell GIS 320 (gas imaging system) je ideálním řešením pro lokalizaci a detekci úniku nebezpečných plynů pomocí bezpilotních leteckých prostředků (dronů/UAV systémů) s možností standardní komunikace prostřednictvím sběrnice CAN nebo PWM vstupů. Termokamera samozřejmě umožňuje záznam naměřených dat, včetně GPS souřadnic a online HDMI přenos obrazu na stranu pilota.

Termokamera Workswell GIS 320 představuje vysoce přesnou termokameru s citlivým, chlazeným, kvantovým detektorem o rozlišení 320×240 px a s bezkonkurenční teplotní citlivostí 15 mK, která zajišťuje detekci i velmi malých koncentrací.

Detekovatelné plyny:
Benzen, Ethanol, Ethylbenzen, Heptan, Hexan, Isopren, Methanol, MEK, MIBK, Oktan, Pentan, 1-Pentan, Toluen, Xylen, Butan, Ethan, Methan, Propan, Ethylen, Propylen a stovky dalších uhlovodíků a těkavých organických sloučenin (VOC).

POPTAT

DSC_01

Infračervená chlazená kamera 
Rozlišení320 x 240 pixelů
Teplotní rozsahTeplotní rozsah na vyžádání (integrační čas) -20°C…+350°C
Teplotní citlivost0.015 °C (15 mK)
Frekvence30Hz
Spektrální rozsah3.2 – 3.4 μm, Cooled InSb FPA detector
Objektivy24° x 18° or 14,5° x 10.8
OstřeníAutomatické/Manuální ostření, kontrolované motorem
Zoom1 – 8x optický
Digital Visible Camera
Rozlišení1280 x 960 pixelů
Ostření and zoomAutofocus, 14x digitalní
Dalkové ovládání & Video output
Digitalní rozhraníCANbus, PWM, S.BUS, USB 3.0 (data transfer, FW update and control)
Video outputDigital mini HDMI 720p (1280 x 720px)
Pamět a nahrávání dat
Nahrávání snímkůRadiometric JPEG, Non-Radiometric, Digital camera JPEG
Nahrávání videa (IR, Vis)Radiometric full-frame IR recording, 30Hz, RGB Visible video recording
GPS Ano, MavLink nebo GPS serial communication
PamětVnitřní disk
Externí flash disk
Funkce měření
Funkce měřeníMax. teplota, Min. teplota
Detekovatelné plyny
PlynyBenzen, Ethanol, Ethylbenzen, Heptan, Hexan, Isopren, Methanol, MEK, MIBK, Oktan, Pentan, 1-Pentan, Toluen, Xylen, Butan, Ethan, Methan, Propan, Ethylen, Propylen a stovky dalších uhlovodíků a těkavých organických sloučenin (VOC).
Napájení a rozměry
Vstupní napájecí napětí12 – 19 VDC
Rozměry a váha260 x 117 x 127 mm, <1,7kg

Formát Název Velikost Odkaz
pdf icon Datový list 0,4 MB STÁHNOUT
pdf icon Výkresy 0,8 MB STÁHNOUT
pdf icon 3D Model 1,0 MB STÁHNOUT

Back to Top