Workswell TIS 640

Truck Infrared Systém (TIS) od společnosti Workswell s.r.o. je komplexní termovizní systém.

Truck Infrared System (TIS) od společnosti Workswell s.r.o. je komplexní termovizní systém, který je určen pro využití na zásahových požárních automobilech. Základem celého systému je termokamera, která může být ovládána pomocí motorů PTZ systému. Kamera tak může být ovládána vzdáleně, přímo z kabiny automobilu, prostřednictví vzdáleného připojení z tabletu

Součástí systému je jak termokamera, která snímá scénu v infračerveném spektru, tak také klasická digitální kamera, která současně poskytuje snímky ve viditelném spektru. Obě kamery jsou ukryty v ochranném krytu, který je speciálně navržen tak, aby byl použitelný v náročných podmínkách. Tento ochranný kryt poskytuje vysoký stupeň krytí IP67, tj. prachotěsnost a vodotěsnost (kryt odolá i ponoření do vody po dobu 30 minuti pro hloubku 1m). Kryt je navržen s ohledem na vysokou metrologickou přesnost: ochranný průzor je z germania (materiál nejvyšší jakosti pro LWIR termokamery) a konstrukce krytu je uzpůsobena dobrému odvodu tepla z těla termokamery. To zajišťuje vysokou teplotní stálost a tím i přesnost měření.

POPTAT Kalkulátor zorného pole

Teplotní odolnost systému je zajištěna v rozmezí od -20 °C do +60 °C, což je provozní teplota ochranného krytu.

PTZ systém lze ovládat pomocí řídící jednotky softwarově za pomoci tlačítek na tabletu. Zde je možné přednastavit pozice motoru a ty pak využít buď jako výchozí, nebo takové, do kterých se motor vrátí (tedy jako předprogramované). Radiometrické snímky a sekvence lze v PC otevřít a upravit v softwaru CorePlayer nebo ThermoFormat od společnosti Workswell. V softwaru CorePlayer je také možné vytvářet protokoly z celé sady termografických snímků.

Součástí systému je jak termokamera, která snímá scénu v infračerveném spektru, tak také klasická digitální kamera.
Termokamera je uložena v ochranném krytu, který je speciálně navržen tak, aby byl použitelný v náročných podmínkách.

Truck Infrared System umí pracovat v přednastavených módech. Ty je možné přednastavit a následně i upravovat podle potřeby. Módy slouží pro nastavení živého přenosu z termokamery a k nastavení způsobu jeho prezentace na obrazovce. Je možné je přidat či odebrat velmi jednoduše pomocí dvou tlačítek. Módy obsahují nastavení jako: použitou barevnou paletu termálního obrazu, automatický nebo manuální teplotní rozsah a u manuálního teplotního rozsahu minimální a maximální teplotu rozsahu. Dále lze nastavit zapnutí nebo vypnutí alarmového (izotermického) módu, který zvýrazňuje teploty v obraze zvolenou barvou. S tím je spojeno nastavení maximální a minimální teploty pro alarm a barva alarmu v obraze.

Teplotní rozsah termokamery lze nastavit na nízký teplotní rozsah (0-250 stupňů Celsia) nebo na vysoký teplotní rozsah (50-1000 stupňů Celsia). Módy v sobě zahrnují rovněž nastavení měřících prvků v termálním obraze neboli tzv. měřící kříže, které zobrazují maximální, minimální a středovou teplotu v obraze.

Tablet, jehož prostřednictví může být systém ovládán z kabiny vozidla, se připojuje k řídicímu počítači pomocí aplikace PC Remote pro vzdálený přístup. Aplikace systému, která je ovládána přes tablet, zobrazuje živý přenos z termokamery a z kamery ve viditelném spektru zároveň a umožňuje provádět všechna nastavení.

Termokamerový systém TIS umí pracovat v přednastavených módech.

Uživatel může volit mezi variantami systému v českém nebo anglickém jazyce. Taktéž lze zvolit stupnice buď ve stupních Celsia nebo stupních Fahrenheita.

Systém potřebuje k napájení 24 VDC- 30 VDC, při nastartování napětí dosahuje až 28V.

Obsah balení:

  • Termokamera společně s kamerou ve viditelném spektru v ochranném krytu
  • PTZ motor s řídící jednotkou
  • Řídící průmyslový počítač
  • Dotykový displej

Termovizní kameraTruck Infrared System
Rozlišení640 x 512 pixels
Teplotní rozsah0°C to +250°C
50°C to +1000°C
Teplotní citlivost50mK (0.05°C)
Přesnost± 2% or ± 2°C (Při vysokém teplotním rozsahu 50 °C až +1000 °C)
Spektralní rozsah7.5 – 13.5 μm7.5 – 13.5 μm
KalibraceAnoAno
OstřeníZaostřeno na nekonečnoZaostřeno na nekonečno
Digitalní zoom1 – 14x kontinuální1 – 11x kontinuální
Digitální kameraAno, 800 x 600pxAno, 1 600 x 1 200px
ObjektivOhnisková vzdálenost 35mm FOV 18° x 14°

Formát Název Velikost Odkaz
pdf icon Blokové schéma 0,1 MB STÁHNOUT
pdf icon Datový list – EN 0,6 MB STÁHNOUT

Back to Top