Termovizní kamera pro drony a UAV – Workswell WIRIS mini

Termokamera WIRIS mini

Workswell WIRIS mini je termovizní systém určený pro komerční bezpilotní letecké prostředky, tzv. drony (UAV), který oproti klasické verzi Workswell WIRIS disponuje mnohem menšími rozměry a váhou. Jedná se o kompaktní systém, který v jednom krytu kombinuje termokameru, digitální kameru (ve viditelném spektru) a procesorovou jednotku s možností záznamu radiometrických dat s digitálním HDMI výstupem. Data je možné ukládat jak na interní paměť, tak na externí micro SD kartu.

Velkou předností systému Workswell WIRIS mini jsou široké možnosti ovládání v reálném čase přímo na standardní RC vysílačce (Workswell WIRIS mini podporuje rozhraní PWM a sběrnici S.BUS). Unikátnost systému tkví v možnosti dálkové konfigurace celé řady nastavení a parametrů, jakými jsou například, emisivita, odražená teplota, ale také teplotní rozsah, paleta, ZOOM apod.

POPTAT Kalkulátor zorného pole

Výjimečná je rovněž přesnost měření, která dosahuje hodnoty ±3 °C. Tím patří Workswell WIRIS mini spolu s klasickým provedením Workswell WIRIS mezi metrologicky vůbec nejpřesnější termokamery pro drony. Pro tento parametr jsou proto vhodné pro metrologicky náročné aplikace, mezi které patří industriální inspekce, precizní zemědělství, diagnostika budov apod.

Termokamera Workswell WIRIS mini je také neobvykle malá. Její rozměry jsou pouhých 86 x 67,5 x 47 mm a váha 160 g.

K úpravě, analýze pořízených snímků a vytvoření reportu lze využít software Workswell CorePlayer. K hromadné úpravě snímků a jejich exportu (například pro účely tvorby 3D modelů) slouží software Workswell ThermoFormat.

Nákres termokamery WIRIS mini

Termovizní systém Workswell WIRIS mini je dodáván s rozlišením 384×288 pixelů. Pořízené snímky je možné ukládat v následujících formátech:

  • Radiometrický JPEG
  • Radiometrický TIFF
  • JPEG ve viditelném spektru z digitální kamery
Mapovací balíček

Ve výhodném Mapovacím balíčku nabízíme ke každému z našich zařízení WIRIS 2nd gen nebo WIRIS mini jednu trvalou licenci software Pix4Dmapper. Pix4Dmapper je světově nejčastěji používaný mapovací software a jeho možné aplikace široce přesahují použití v termografii. Celková finanční úspora, kterou balíček nabízí je 2505 EUR.

Výhodný mapovací balíček s termokamerou WIRIS mini

Infračervená kamera
Rozlišení384 x 288 pixelů
Teplotní rozsah-10 °C … +250 °C
Citlivost0.05 °C (50 mK)
Přesnost±3 % nebo ±3 °C
Spektrální rozsah8 – 14 μm, nechlazený VOx mikrobolometr
ObjektivyVyměnitelné a zaostřitelné, různá zorná pole
Objektiv v balení35° (13mm), vyměnitelné
OstřeníManuální (zaostřeno na nekonečno, minimální vzdálenost ostření závisí na objektivu)
Digitální zoom v IR12x
KalibraceAno, balení obsahuje kalibrační certifikát
Velikost senzoru16.5 x 16.5 mm
Digitální klasická kamera
Rozlišení1600 x 1200 pixelů
Ostření and zoomFixní, 16x digital
Dálkové ovládání & Video output
Digitální rozhraníPWM, S.BUS, USB 2.0 (data transfer, WIRIS Mini update and control)
Video outputDigital HDMI (1280 x 1024px), Analogue Video (NTSC, PAL)
Paměť a nahrávání dat
Nahrávání obrazuRadiometric JPEG, Radiometric TIFF,
Non-Radiometric, Digital camera JPEG
Nahrávání videaNe
GPS taggingAno, MavLink nebo GPS serial communication
PaměťInternal / Micro SD slot na kartu
Měřící funkce
Měřící funkceMax teplota, Min teplota
Korekce emisivityAno
Napájení a rozměry
Vstupní napájecí napětí7 – 32 V DC (< 6W power dissipation)
Rozměry a hmotnost85 x 65 x 45 mm, 160g

I když budete trávit mnoho letových hodin se systémem Workswell WIRIS, bude značná část vaší práce znamenat všechny pořízená data analyzovat a vyhodnotit. Obvykle jednoduché předání “obrázků” nebude stačit a bude nutné provést detailní analýzu a vytvořit protokol. Proto součástí každého balení WIRIS je také analyzační software Workswell CorePlayer, případně Workswell ThermoFormat.

Workswell CorePlayer

Software je určen pro detailní analýzu termogramů pořízených systémem Workswell WIRIS, jejich editaci, exportem do jiných formátů či tvorbu ucelených reportů. V softwaru jsou dostupné všechny běžné funkce pro analýzu těchto dat (teploty v bodě, minimum a maximum v oblasti, teplotní profil, zoom, změna teplotního rozsahu, palety, emissivity atd.), ale také nadstavbové funkce jako je GPS pozice na mapě či zobrazení digitální fotografie pořízené WIRISEM. Bližší informace o všech funkcích naleznete v datovém listu níže.

Workswell CorePlayer slouží pro detailní analýzu termogramů z termokamery WIRIS mini.

TRIAL VERZE

STÁHNOUT

DATOVÝ LIST

STÁHNOUT

Workswell ThermoFormat

Software ThermoFormat je primárně určen pro hromadnou správu pořízených termogramů. Pokud potřebujete změnit paletu, emisivitu či teplotní rozsah hromadně na všech pořízených termogramech, ThermoFormat tuto funkci umožňuje a ušetří mnoho času. Další velkou přidanou hodnotou je export pořízených termogramů s EXIF metadaty pro účely fotogrammetrie a tvorby 3D modelů.

Workswell ThermoFormat slouží pro hromadnou správu termogramů z termokamery.

TRIAL VERZE

STÁHNOUT

DATOVÝ LIST

STÁHNOUT

Formát Název Velikost Odkaz
pdf icon Quick start guide 1,1 MB STÁHNOUT
pdf icon Datový list 0,5 MB STÁHNOUT
pdf icon Výkresy 0,4 MB STÁHNOUT
rar icon 3D Model 0,5 MB STÁHNOUT

Back to Top